Takimi 25 gusht!

Takimi i parë do të jetë më 25 gusht në Institutin e Arteve të Seattle. Ne kemi një prezantuesit disa që do të tregojnë disa sende të ftohtë, si dhe disa çmime të tmerrshme për të dhënë larg! Kjo do të jetë një shans i madh për të përmbushur motionographers tjera dhe artistët VFX në zonë, dhe të rrjetit me kolegët tuaj! Ky takim është në sajë të lirë të sponsorëve tanë dhe njerëzit e hirit në Institutin e Arteve të Seattle, dhe të jetë i sigurt për të shkuar dhe të bashkohet me grup në Facebook që të na tregoni, nëse ju po vijnë! Ju nuk keni për të, por që do të ishte mirë ... :)


ADRESA

Instituti Art e Seattle Room 717/718

2323 Elliott Avenue, Seattle, WA 98121-1642

Prezantuesit

Chad Perkins : Chad është aa Njohur Pas Efektet artist, i njohur për trajnimin e tij të shkëlqyer nga Lynda.com dhe librat e tij të shumta, duke përfshirë Pas Efektet iluzionist. Chad do të tregon disa tricks të freskët që ju mund të bëni me efektet e përfshira të partive të 3 bundled me Pas Efektet CS5

Ko Maruyama : Ko, ose siç mund ta dini atë ... Ninja Crayon ... varet nga LA dhe do të na tregojë disa nga cool stuff ai ka qenë duke punuar në të dy muajve të fundit. Ko gjithashtu shkon grupet LA3D dhe DMALA përdoruesit.

ÇMIMET

 • Nvidia Quadro FX 4800 Graphics Board
 • Kinema 4D R 11,5 Studio Edition
 • 3 Muaj qira e Genarts Sapphire Plugins
 • Flares optike Video pilot i dytë-së
 • 500 $ Artbeats Voucher
 • Digieffects MegaSuite
 • Red Giant Magic Bullet Looks
 • Imagineer Sistemet Mocha
 • Boris Continuum Complete 7
 • Duck automatike
 • Satya MEKA e të dhënave Glitch Plugin
 • Të Pas Efektet Iluzionist Libri Chad Perkin-së
 • Dhe në qoftë se ne kemi mbi 25 njerëz atje, ne do të dhuroj një kopje të Adobe Pas Efektet CS5!
. Kjo hyrje ishte postuar në Takimet dhe tagged , , , , , , . Bookmark permalink . Posto një koment ose të lërë një ndjekëse: ndjekëse URL .

11 Komentet

 1. Lauren@LuvsPixels.com ' Lauren K.
  Posted 24 gusht 2010 at 14:49 | Permalink

  Hej kjo duket e madhe. Natyrisht, unë jam në bregdetin e gabuar, por ... shpresojmë se ju do të jetë takimi në disa intervale të parashikueshme dhe të qëndrueshme? Kjo lejon folks si veten për të rregulluar për të përdorur rrugën skymiles paraprakisht, ose të jenë të ndërgjegjshëm për të caktuar udhëtime të tjera të Seattle për të përputhen me një takim AESeattle.

  Best of luck nesër natën! Have fun.

 2. ondas@comcast.net ' David Ross
  Posted 25 gusht 2010 në 9:16 pm | Permalink

  Hi. Unë jam shumë i interesuar në këtë. Natyrisht, unë kam diku tjetër unë duhet të jetë sonte, (hapur gjatë gjithë javës, sonte vetëm zënë). A mund të marr në listën tuaj postare dhe të njoftohet për të ardhshëm të takohen? Faleminderit shumë.

 3. welshcs@gmail.com ' admin
  Posted 25 gusht 2010 at 9:29 pm | Permalink

  Ne do të kemi një orar të plotë deri shumë shpejt, kjo është e gjitha varet nga Instituti i Artit. Ne do të kemi takime çdo muaj, por çdo muaj ata do të alternativ midis një takim prezantim bazuar ose si një demo mbështjell Kritika / grup llojin e projektit të takimit .... A do të ju informuar!

 4. welshcs@gmail.com ' admin
  Posted 25 gusht 2010 at 9:32 pm | Permalink

  Kjo është shumë e keqe, gonna të saj të jetë një shpërthim! Shpresojmë se ne do te shohim muajin e ardhshëm! Ajo ose do të themed për një natë demo mbështjell kritikë, apo shpërblime të një projekt grup ... dhe natyrisht ... derë!

  Ne kemi një twitter.com / aeseattle ose ju mund të regjistroheni për të ushqyer tonë duke klikuar ikonën në krye të sidebar!

 5. Posted 25 gusht 2010 at 10:53 pm | Permalink

  Kjo duket e madhe, por pak më të njoftimit do të ishte edhe më i madh - unë kam Gotta të jetë diku tjetër sonte. Unë jam siging për tweets ngjarje, por në qoftë se unë të marrë një miliona jo-AE ngjarje apo tweets pa kuptim unë do të pa-shenjë. mbajtur atë kuptimplotë, ju lutem. Me njoftimin e mjaftueshme (të paktën një javë?) Unë ndoshta mund të merrni atje. Do të duan të jenë pjesë e AE Seattle.

 6. Posted 25 gusht 2010 at 11:10 pm | Permalink

  Hi, unë do të duan për të marrë pjesë, por nuk mund të këtë muaj. Shtator / tetor duket e mirë pse. Unë do të donte shumë për t'u takuar me të gjithë dhe punë neto disa sende së bashku.

 7. Posted 25 gusht 2010 at 1:42 pm | Permalink

  Unë jam kështu që nuk : D

 8. jen@candleroot.com ' Jen
  Posted 28 gusht 2010 at 9:28 pm | Permalink

  Wow, kjo duket si unë vetëm humbur takimin e parë! Si mund të shkoj në një listë për ato të mëtejshme? Kam punuar në Adobe për 9 vjet në kërkimin shkencor / support. AE është programi im i preferuar në planet. Unë e përdorin atë për të krijuar përmbajtje VJ por jam zhvendosur stilin tim kështu që unë mund të merrni punën më tradicionale. Unë do të të duan për të përmbushur geeks tjera AE!

  Check it out: http://www.dryadspool.colm

 9. Posted 30 gusht 2010 at 08:41 | Permalink

  Aww njeriu, dëshirë unë do të kemi njohur më shpejt! Për fat të keq kishte bërë tashmë plane. Unë shpresoj se kjo ishte një natë awesome!

 10. Posted 5 shtator 2010 at 5:45 pm | Permalink

  Unë jam poshtë për një tjetër. Gjetur se vetëm pak a shumë vonë këtë kohë. Looking forward to it! :)

 11. Fred.sprinkle @ gmail.com ' Fred Sasi e vogël
  Postuar 2 maj 2012 at 09:15 | Permalink

  Tinguj të ëmbël! Si mund të regjistroheni?

Posto një Koment

Emaili juaj nuk është botuar as përbashkët. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*
*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>