25 август состанок!

Првата средба ќе биде на 25-ти август во Институтот за уметност од Сиетл. Имаме неколку презентери кои ќе бидат прикажани некои кул работи, како и некои страшни награди да подарите! Ова ќе биде голема шанса да ги исполни другите motionographers и VFX уметници во областа, и да се поврзат со своите врсници! Оваа средба е бесплатно, благодарение на нашите спонзори и милостив луѓе на Институтот за уметност од Сиетл, и да бидат сигурни да одат и да се приклучат на Фејсбук групата за да ги споделите со нас, ако се доаѓа! Вие не треба да се но тоа би било убаво ... :)


АДРЕСА

Институтот за уметност од Сиетл соба 717/718

2323 Елиот авенија во Њујорк, Соединетите Американски Држави 98.121-1.642

Презентери

Chad Перкинс : Чад е аа reknowned After Effects уметник, познат по својата неверојатна обука од Lynda.com и неговата повеќе книги, вклучувајќи ги и After Effects илузионист. Чад ќе бидат прикажани некои кул трикови што можете да направите со вклучени 3-ти ефекти во комплет со After Effects CS5

Ko Maruyama : Ko, или како што може да го познаваат ... нинџа креда ... е зголемен од Лос Анџелес и ќе ни покаже некои од кул работи тој е работа на изминатите неколку месеци. Ko исто така, работи на LA3D и Dmala кориснички групи.

НАГРАДИ

 • NVIDIA Quadro FX 4800 Графика одбор
 • Кино 4D Р 11,5 Студио Edition
 • 3 месеци изнајмување на Genarts Sapphire додатоци
 • Оптички ракети видео CoPilot е
 • 500 $ Artbeats ваучер
 • Digieffects MegaSuite
 • Црвен џин магија куршум Изгледа
 • Imagineer системи мока
 • Борис Continuum Целосно 7
 • Автоматско Шатка
 • Сатја Meka на податоци Проблем Приклучокот
 • Chad Perkin е After Effects илузионист Книга
 • И ако имаме над 25 луѓе таму, ние ќе подарите копија од Adobe After Effects CS5!
. Забелешка: Оваа страница е преведен од страна Состаноци и обележани , , , , , , . Обележувач на Линк . Постави коментар или остави trackback: Trackback рачно .

11 Коментари

 1. Lauren@LuvsPixels.com " Lauren К
  Објавено 24 август, 2010 на 14:49 | Линк

  Еј ова звучи одлично. Се разбира, јас сум на ред брег, но ... се надевам дека ќе се состане во некои предвидливи и конзистентни интервали? Кој им овозможува на луѓето како мене да се организираме да го користите skymiles начин однапред, или да се сетат да планирате други Сиетл патувања за да се совпаѓа со средбата AESeattle.

  Најдоброто од среќа утре вечер! Се забавуваат.

 2. ondas@comcast.net " Дејвид Рос
  Објавено август 25, 2010 на 09:16 | Линк

  Здраво. Јас сум многу заинтересирани во ова. Се разбира, имам некаде на друго место јас мора да биде вечерва, (отворен цела недела, само зафатен вечерва). Може ли да добијам на вашиот мејлинг листата и биде известен за следната сретне? Благодарение многу.

 3. welshcs@gmail.com " admin
  Објавено август 25, 2010 на 09:29 | Линк

  Ќе имаме целосен распоред до многу наскоро, сето тоа е во зависност од Институтот уметност. Ние ќе се обидеме да имаат средби секој месец, но секој месец тие ќе наизменично презентација базирана состанок или како демо ролна критика / група на проектот типот на средбата .... Ќе ти каже!

 4. welshcs@gmail.com " admin
  Објавено август 25, 2010 на 09:32 | Линк

  Тоа е премногу лошо, тоа ќе биде експлозија! Се надеваме дека ќе се видиме следниот месец! Таа или ќе биде тематските за демо ролна критика ноќта, или група на проектот ... и се разбира ... вратата награди!

  Имаме twitter.com / aeseattle или можете да се регистрирате за нашиот извор со кликнување на иконата во горниот дел на страничната лента!

 5. Објавено август 25, 2010 на 10:53 | Линк

  Ова звучи одлично, но и малку повеќе информации би биле уште поголеми - Сум Мора да биде на друго место вечерва. Јас сум siging за настанот твитови, но ако можам да добијам Zillion не-АЕ настан или глупо твитови јас ќе пре-знак. задржи тоа значајно, ве молам. Со доволно известување (барем една недела?) Јас веројатно може да одам таму. Би сакал да биде дел од АЕ Сиетл.

 6. Објавено 25 Август 2010 во 11:10 | Линк

  Здраво, јас би сакал да присуствува но не може овој месец. Септември / Октомври изгледа добро иако. Јас многу би сакал да се сретне со секој и нето работа некои работи заедно.

 7. Објавено август 25, 2010 на 01:42 | Линк

  Јас сум толку има : D

 8. jen@candleroot.com " Jen
  Објавено 28 август 2010 на 09:28 | Линк

  Леле, изгледа како да сум само пропушти првиот состанок! Како можам да добијам на листата за понатамошни оние? Јас работев на Adobe за 9 години во истражување / support. АЕ е мојот омилен програмата на планетата. Јас го користам за да се создаде VJ содржина, но сум менувањето мојот стил, па може да се добие повеќе традиционални работа. Јас би сакал да се исполнат други АЕ видливо!

  Проверете: http://www.dryadspool.colm

 9. Објавено 30 август, 2010 на 08:41 | Линк

  Aww човек, сакаат Би знаел порано! За жал, веќе правел планови. Се надевам дека тоа беше одличен ноќ!

 10. Објавено 5 септември 2010 на 17:45 | Линк

  Јас сум во текот на следниот. Дознав само малку предоцна тоа време. Очекувам да ја! :)

 11. Fred.sprinkle @ gmail.com " Фред Посипете
  Објавено Мај 2, 2012 на 09:15 | Линк

  Звучи слатко! Како можам да се регистрирате?

Поставите коментар

Вашиот е-мејл никогаш не е објавена ниту дели. Задолжителни полиња се означени *

*
*

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>